Pomocne okazują się różnego rodzaju produkty, składniki, które odpowiednio dobrane i połączone z uwzględnieniem ich wibracji i specyficznych właściwości, pomagają w tworzeniu zaklęć sprzyjających w realizacji indywidualnych pragnień.

 

Zaklęcia przypominają proste modlitwy- są jak złożona ofiara połączona z prośbą. Mogą być zwykłym gestem, słowem wypowiedzianym z wyobrażeniem sobie oczekiwanego celu lub złożonym rytuałem z uwzględnieniem śpiewu i tańca. Zaklęcia działają na różnych płaszczyznach: przede wszystkim fizycznej, ale też na wpływają na podświadomość. Mogą sprawić, że nasze życie stanie się lepsze.
 
Zaklęcia finansowe mają zapewnić bezpieczeństwo i stabilizację.
 
Najczęściej wykorzystuję się w nich potężnie działające korzenie. Są idealne w tworzeniu nowego biznesu, bo daja mu sile fundamenty, ,,ukorzeniają". Jednak nie powodują szybkiego przypływu gotówki. Do tego wykorzystuje się składniki, którym patronuję Merkury, Księżyc, Mars i Wenus.
W zdobyciu dużych kwot pomagają ingrediencje związane z Jowiszem i Słońcem. Należy jednak pamiętać, że powodują one powiększenie stanu posiadania, jaki już mamy. Jeżeli nie mamy nic, to magia zaklęcia podwoi ten stan.
 
 
W zaklęciach miłosnych pomagają: czerwona papryka (pożądanie), bazylia (komunikacja), pomidory (pielęgnaja), czosnek (płodność)- o ile oczywiście pragniemy dziecka.
 
W rzucaniu zaklęć ważny jest czas uzależniony od cykli Księżyca (najbardziej dotyczy rytuałów Wicca):
 
1. Cykl zwiększania-  Księżyc przybywający od nowiu do pełni (14 dni)- sprzyja magii przyciągającej do życia pozytywne zdarzenia.
 
2. Cykl zmniejszania- Księżyc ubywający od pełni do nowiu (14 dni)- pomaga w odcinaniu od negatywnej przeszłości, osób i doświadczeń.
 
Dary są składane w ofierze konkretnym bóstwom. Niezależnie od użytych składników, reprezentują ziemię i sprzyjają fizycznej manifestacji pragnienia. Mogą być złożone na specjalnych ołtarzykach lub pozostawione w innych miejscach takich jak: rzeka, morze, w pobliżu starego drzewa.
 
Kadzidła reprezentują żywioł powietrza, dlatego też najsilniej wpływają na zakres i specyfikę myśli. Są wykonane z wykorzystaniem ziół i olejków eterycznych, palone na węglu drzewnym w specjalnych kociołkach.
 
Kąpiele- związane z żywiołem wody i ziemi- wpływają na psychikę i ciało. Należy je stosować po uprzednim umyciu, bez użycia mydła, opłukiwania się. Po dodaniu odpowiedniego składnika, kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 10 min. Przyjęte jest, że nie myjemy się później przez 24 godziny.
 
Olejki reprezentują żywioł wody i oddziałują na emocje. Mogą być czystym ekstraktem lub mieszanką kilku zapachów dla zwiększenia efektu działania. Służą do namaszczania ciała, świec, talizmanów.
 
Świece- związane z żywiołem ognia- wpływają na działania. Pali się je aby wysyłać prośby. Czasem są otoczone ziołami, kwiatami, opatrzone pieczęciami z wyrzeźbionymi na nich symbolami lub życzeniami. Zwykle namaszcza się je olejkami.
 
Ołtarze- stoliczki ustawiane dla ogólnych, bądź konkretnych celów. Mogą się na nich znajdować elementy czterech żywiołów: naczynie z solą (ziemia), naczynie z wodą (woda), kadzidło (powietrze), świeca (ogień), ale także wizerunki bogów, bogiń. Tworzenie ołtarzy ma sprzyjać, w zależności od ustawionych na nim składników, miłości, zdrowiu, ochronie, sukcesowi....
 
Składniki używane do zaklęć i darów, wykorzystywane w tworzeniu świec i kadzideł, dodawane do kąpieli i olejków, ustawiane na ołtarzach zawsze powinny być oczyszczone i naenergetyzowane.