stsimon

 

Szymon, zwany także Maximonem lub Bratem, przez wielu uważany za świętego o czystym sercu, przez nielicznych traktowany jako
 wysłannik ciemnych mocy i energii, bo podobno prośby do niego kierowane mają czasem w sobie ukryte pragnienie zemsty lub intencję osiągnięcia sukcesu kosztem innych.
 
Kult Szymona narodził się w Ameryce Łacińskiej i ewoluował  pod wpływem kolonizatorów i misjonarzy. Jednym z konkwistadorów był  Hiszpan- Pedro de Alvarado (ożenił się z córką króla Azteków Xicotencotl el Viejo)- odpowiedzialny za  sprowadzenie religii katolickiej na te tereny. Pod wpływem katolicyzmu Szymon często utożsamiany jest z Judaszem, a Kościół dotychczas nie uznał jego świętości.


Na ołtarzach i obrazach przedstawiany jest samotnie, gdyż preferuje przestrzeń wokół siebie w działaniu i podobno nie toleruje umiejscawiania go z innymi świętymi. Charakterystycznym atrybutem Szymona jest trzymana w dłoni lampa olejna. Zazwyczaj ma w ustach zapalonego papierosa lub cygaro, a na głowie czarny kowbojski kapelusz. Czasem przedstawiany jest w ciemnych okularach, apaszką pod szyją i z otwartymi ustami.
 
 
Ma to swoje uzasadnienie w specyficznych rytuałach czynionych ku jego czci. Otóż do ust Szymona wlewano alkohol, który rurką przepływał przez jego figurkę na zewnątrz, a później był ponownie wykorzystywany.
 
Co prawda rzadko, ale można spotkać się postacią Szymona pozbawionego kończyn. Podobno ten święty, przez niektórych uważany też jako wcielenie boga seksualności w kulturze Majów, wykorzystał jednego dnia wszystkie kobiety w wiosce pod nieobecność ich mężów. Mężczyźni chcąc pomścić hańbę swych żon, obcięli Szymonowi ręce i nogi..


Mylnie uważa się go za sprzymierzeńca w sprawach finansowych. Szymon pomaga przede wszystkim w uzdrawianiu, ściąganiu klątw i uroków, a także w problemach miłosnych i rodzinnych, gdzie potrzebne jest wprowadzenie harmonii i bezpieczeństwa. 


Zanim poprosi się Szymona o pomoc, trzeba przygotować ołtarz z jego podobizną lub figurkę, następnie odmówić modlitwę z konkretną intencją.
 
Żeby nastąpiło wyrównanie energii, za pomoc trzeba podziękować. Jako wotum można złożyć Szymonowi monety, kamienie szlachetne, alkohol, cygara lub papierosy, bo- według tradycji mówionej i pisanej- podobno lubi palić.
 
OŁTARZ
 
Na początku trzeba stworzyć podobiznę Simona lub kupić gotową figurkę. Lepsza i skuteczniejsza w działaniu będzie własnoręcznie wykonana ,,lalka", gdyż poprzez samodzielną pracę zasilimy ją własną energią. Gotowe produkty są najczęściej dotykane przez wiele osób, które nieświadomie przekazują im swoje energie. 
Potrzebna będzie gruba gałąź z drzewa lub pnia z wyciętym otworem na górze, do którego wkłada się elementy uznane za święte dla wyznawców Simona (40 czerwonych płatków róży, 40 ziaren czarnych ziaren fasoli, trochę żywicy sosnowej i tytoniu). Na koniec należy uszczelnić otwór . 
Figurka Simona może być wykonana również z tkaniny i wypełniona wyżej wymienionymi elementami. Potrzebny będą  też kolorowe tkaniny oraz liczne kolorowe chusty, żeby ,,ubrać lalkę". 
Niektórzy modelują twarz Simona z gliny lub próbują wyrzeźbić w pniu czy taż gałęzi albo po prostu kupują gotową niedokończoną maseczkę w sklepie i sami ją malują.
 
Następnie należy znaleźć odpowiednie miejsce na ołtarz Simona; najlepiej w rogu sypialni na podłodze w otoczeniu czerwonej świecy, kadzidła (kopal), kwiatów i koniecznie szklanki wody. Można dodać tkaniny z Ameryki Łacińskiej i dzieła sztuki ludowej; cygara, papierosy, monety z różnych krajów, ostry sos np. chili, pióra papug, kamienie i aguardiente (To hiszpańska nazwa wódki pochodząca od słów: aqua - woda i ardiente - palący. W krajach słynących z produkcji wina aguardiente to przeważnie wódka winogronowa destylowana właśnie z wina. W krajach tropikalnych, w których rośnie trzcina cukrowa, nazwą tą określa się wódkę uzyskaną z melasy cukrowej.)
Kadzidełka powinny być spalane codziennie o godzinie 12:00 w intencji osoby, której chciałoby się pomóc.
 
W zależności od charakteru  życzenia, należy użyć świecy w odpowiedniej kolorystyce:
 
Czerwona - miłość, wiara i dobra wola
 
Zielona - dobrobyt i pomoc w biznesie
 
Niebieska - szczęście i praca
 
Różowa - zdrowie, nadzieja, czystość, niewinność
 
Żółta - ochrona bliskich
 
Czarna - przeciwdziałanie złu, ochrona przed wrogami i atakami energetycznymi
 
Biała -  bezpieczeństwo, dzieci.
 
Kiedy jest już przygotowany ołtarz i właściwy kolor świecy, trzeba się skupić na życzeniu.
 
Należy zapisać swoją prośbę na kartce papieru i położyć pod świecą. Następnie stuknąć w szklankę wypełnioną wodą trzy razy i powiedzieć
 następującą modlitwę:
 

MODLITWA

 

,,O potężny San Simón- ie, pomóż mi we wszystkich działaniach i uchroń przed ewentualnymi zagrożeniami, które mogą pojawić się w moim

życiu ...."

     ,,... sprowadź do mnie bliską sercu osobę..." - jeśli szukasz miłości

,,...pozwól odnieść sukces finansowy..." - jeśli chodzi o biznes

,,..odsuń nieprzychylne osoby..." - jeśli masz wrogów

  ,,Ofiaruję ci swoje ... (wstawić właściwe) ...cygaro, trunek, świeczki, jeśli w zamian zachowasz mnie od wszelkich zagrożeń, na które         mogę trafić i ...... (przedstaw  swoją prośbę).  Amen. 

 

Jest zwyczajem, żeby zachować ołtarz Simona przynajmniej na jakiś czas. Można go ewentualnie zmodyfikować i oczywiście pracować przy nim codziennie dla uzyskania jak najlepszych wyników.

 

 Sw marta

Św. Marta Dominatorka

(St. Martha The Dominator)

 

Jak podaje tradycja, święta Marta jest patronką tych, którzy ciężko pracują fizycznie

 

i opiekunką ofiar przemocy, zwłaszcza domowej.

 

Na obrazach przedstawia się ją jako kobietę trzymającą pochodnię, Biblię i naczynie z wodą święconą.

 

Pod jej stopami widoczny jest smok, co wiąże się z przypisywaną świętej Marcie magiczną mocą dominacji i umiejętnością kontrolowania ludzkich poczynań w różnych życiowych sytuacjach.

 

Zgodnie z tradycją folkloru jest jedyną kobietą ,,pogromczynią smoków".

 

Według przekazów zawartych w Ewangelii, święta Marta przebywała na terenach dzisiejszej północnej Francji, gdzie pomogła mieszkańcom w pokonaniu smoka żarłacza. Użyła do tego krzyża i wody święconej. Polewany nią smok został sparaliżowany.

Zanim go zabito, święta Marta związała smoka rzemieniem.

 

Dzięki tej legendzie stała się wstawienniczką w modlitwie dla tych, którzy pragną pokonać życiowego pecha i odsunąć od siebie niesprzyjające sytuacje i kłopotliwe problemy.

Święta Marta pomaga w negocjacjach biznesowych, w relacjach z przełożonymi. Dzięki jej pomocy można zdominować szefa bądź partnera biznesowego.

Święta Marta sprzyja kobietom, które chcą zdominować otaczające je złe osoby: mężczyzn, szefów, mężów.

Może pomóc, jeśli mają kłopoty finansowe albo gdy przyciągają do siebie zazdrosne i wrogo nastawione osoby. W wielu trudnych sytuacjach, w kłopotach dnia codziennego jest pozytywną siłą, która wspiera i ochrania; zwłaszcza kobiety, które mają zawiłe problemy, przyciągają zawistne osoby lub niewłaściwych partnerów. Jest uczynna i szybka w działaniu, wykonuje swoją pracę sumiennie i do końca. 

Jeśli chcemy z nią współpracować, należy skierować prośbę do świętej Marty we wtorek i tego samego dnia rozpocząć czuwanie. W relacjach partnerskich, w przypadku zdrady wstawiennictwo świętej Marty sprawia, że mężczyzna przeprasza na kolanach skrzywdzoną swoim zachowaniem kobietę. Natomiast, kiedy w związku dochodzi do częstych kłótni i znieważania, działanie świętej wprowadza harmonię i ponowny rozkwit miłości między partnerami.

Należy pamiętać, że święta Marta może pomóc również mężczyznom, jeśli są ofiarami przemocy domowej i zaszkodzić kobietom, które są zawistne i wyrachowane. W związku z tym: UWAŻAJMY O CO PROSIMY.

Ulubione kolory Marty to zieleń i biel, dzień tygodnia- wtorek. Lubi białe wino, białe kwiaty, perfumy i słodki chleb, szczególnie cynamonowy z rodzynkam