stsimon

 

Szymon, zwany także Maximonem lub Bratem, przez wielu uważany za świętego o czystym sercu, przez nielicznych traktowany jako
 wysłannik ciemnych mocy i energii, bo podobno prośby do niego kierowane mają czasem w sobie ukryte pragnienie zemsty lub intencję osiągnięcia sukcesu kosztem innych.
 
Kult Szymona narodził się w Ameryce Łacińskiej i ewoluował  pod wpływem kolonizatorów i misjonarzy. Jednym z konkwistadorów był  Hiszpan- Pedro de Alvarado (ożenił się z córką króla Azteków Xicotencotl el Viejo)- odpowiedzialny za  sprowadzenie religii katolickiej na te tereny. Pod wpływem katolicyzmu Szymon często utożsamiany jest z Judaszem, a Kościół dotychczas nie uznał jego świętości.


Na ołtarzach i obrazach przedstawiany jest samotnie, gdyż preferuje przestrzeń wokół siebie w działaniu i podobno nie toleruje umiejscawiania go z innymi świętymi. Charakterystycznym atrybutem Szymona jest trzymana w dłoni lampa olejna. Zazwyczaj ma w ustach zapalonego papierosa lub cygaro, a na głowie czarny kowbojski kapelusz. Czasem przedstawiany jest w ciemnych okularach, apaszką pod szyją i z otwartymi ustami.
 
 
Ma to swoje uzasadnienie w specyficznych rytuałach czynionych ku jego czci. Otóż do ust Szymona wlewano alkohol, który rurką przepływał przez jego figurkę na zewnątrz, a później był ponownie wykorzystywany.
 
Co prawda rzadko, ale można spotkać się postacią Szymona pozbawionego kończyn. Podobno ten święty, przez niektórych uważany też jako wcielenie boga seksualności w kulturze Majów, wykorzystał jednego dnia wszystkie kobiety w wiosce pod nieobecność ich mężów. Mężczyźni chcąc pomścić hańbę swych żon, obcięli Szymonowi ręce i nogi..


Mylnie uważa się go za sprzymierzeńca w sprawach finansowych. Szymon pomaga przede wszystkim w uzdrawianiu, ściąganiu klątw i uroków, a także w problemach miłosnych i rodzinnych, gdzie potrzebne jest wprowadzenie harmonii i bezpieczeństwa. 


Zanim poprosi się Szymona o pomoc, trzeba przygotować ołtarz z jego podobizną lub figurkę, następnie odmówić modlitwę z konkretną intencją.
 
Żeby nastąpiło wyrównanie energii, za pomoc trzeba podziękować. Jako wotum można złożyć Szymonowi monety, kamienie szlachetne, alkohol, cygara lub papierosy, bo- według tradycji mówionej i pisanej- podobno lubi palić.
 
OŁTARZ
 
Na początku trzeba stworzyć podobiznę Simona lub kupić gotową figurkę. Lepsza i skuteczniejsza w działaniu będzie własnoręcznie wykonana ,,lalka", gdyż poprzez samodzielną pracę zasilimy ją własną energią. Gotowe produkty są najczęściej dotykane przez wiele osób, które nieświadomie przekazują im swoje energie. 
Potrzebna będzie gruba gałąź z drzewa lub pnia z wyciętym otworem na górze, do którego wkłada się elementy uznane za święte dla wyznawców Simona (40 czerwonych płatków róży, 40 ziaren czarnych ziaren fasoli, trochę żywicy sosnowej i tytoniu). Na koniec należy uszczelnić otwór . 
Figurka Simona może być wykonana również z tkaniny i wypełniona wyżej wymienionymi elementami. Potrzebny będą  też kolorowe tkaniny oraz liczne kolorowe chusty, żeby ,,ubrać lalkę". 
Niektórzy modelują twarz Simona z gliny lub próbują wyrzeźbić w pniu czy taż gałęzi albo po prostu kupują gotową niedokończoną maseczkę w sklepie i sami ją malują.
 
Następnie należy znaleźć odpowiednie miejsce na ołtarz Simona; najlepiej w rogu sypialni na podłodze w otoczeniu czerwonej świecy, kadzidła (kopal), kwiatów i koniecznie szklanki wody. Można dodać tkaniny z Ameryki Łacińskiej i dzieła sztuki ludowej; cygara, papierosy, monety z różnych krajów, ostry sos np. chili, pióra papug, kamienie i aguardiente (To hiszpańska nazwa wódki pochodząca od słów: aqua - woda i ardiente - palący. W krajach słynących z produkcji wina aguardiente to przeważnie wódka winogronowa destylowana właśnie z wina. W krajach tropikalnych, w których rośnie trzcina cukrowa, nazwą tą określa się wódkę uzyskaną z melasy cukrowej.)
Kadzidełka powinny być spalane codziennie o godzinie 12:00 w intencji osoby, której chciałoby się pomóc.
 
W zależności od charakteru  życzenia, należy użyć świecy w odpowiedniej kolorystyce:
 
Czerwona - miłość, wiara i dobra wola
 
Zielona - dobrobyt i pomoc w biznesie
 
Niebieska - szczęście i praca
 
Różowa - zdrowie, nadzieja, czystość, niewinność
 
Żółta - ochrona bliskich
 
Czarna - przeciwdziałanie złu, ochrona przed wrogami i atakami energetycznymi
 
Biała -  bezpieczeństwo, dzieci.
 
Kiedy jest już przygotowany ołtarz i właściwy kolor świecy, trzeba się skupić na życzeniu.
 
Należy zapisać swoją prośbę na kartce papieru i położyć pod świecą. Następnie stuknąć w szklankę wypełnioną wodą trzy razy i powiedzieć
 następującą modlitwę:
 

MODLITWA

 

,,O potężny San Simón- ie, pomóż mi we wszystkich działaniach i uchroń przed ewentualnymi zagrożeniami, które mogą pojawić się w moim

życiu ...."

     ,,... sprowadź do mnie bliską sercu osobę..." - jeśli szukasz miłości

,,...pozwól odnieść sukces finansowy..." - jeśli chodzi o biznes

,,..odsuń nieprzychylne osoby..." - jeśli masz wrogów

  ,,Ofiaruję ci swoje ... (wstawić właściwe) ...cygaro, trunek, świeczki, jeśli w zamian zachowasz mnie od wszelkich zagrożeń, na które         mogę trafić i ...... (przedstaw  swoją prośbę).  Amen. 

 

Jest zwyczajem, żeby zachować ołtarz Simona przynajmniej na jakiś czas. Można go ewentualnie zmodyfikować i oczywiście pracować przy nim codziennie dla uzyskania jak najlepszych wyników.

 

 Sw marta

Św. Marta Dominatorka

(St. Martha The Dominator)

 

Jak podaje tradycja, święta Marta jest patronką tych, którzy ciężko pracują fizycznie

 

i opiekunką ofiar przemocy, zwłaszcza domowej.

 

Na obrazach przedstawia się ją jako kobietę trzymającą pochodnię, Biblię i naczynie z wodą święconą.

 

Pod jej stopami widoczny jest smok, co wiąże się z przypisywaną świętej Marcie magiczną mocą dominacji i umiejętnością kontrolowania ludzkich poczynań w różnych życiowych sytuacjach.

 

Zgodnie z tradycją folkloru jest jedyną kobietą ,,pogromczynią smoków".

 

Według przekazów zawartych w Ewangelii, święta Marta przebywała na terenach dzisiejszej północnej Francji, gdzie pomogła mieszkańcom w pokonaniu smoka żarłacza. Użyła do tego krzyża i wody święconej. Polewany nią smok został sparaliżowany.

Zanim go zabito, święta Marta związała smoka rzemieniem.

 

Dzięki tej legendzie stała się wstawienniczką w modlitwie dla tych, którzy pragną pokonać życiowego pecha i odsunąć od siebie niesprzyjające sytuacje i kłopotliwe problemy.

Święta Marta pomaga w negocjacjach biznesowych, w relacjach z przełożonymi. Dzięki jej pomocy można zdominować szefa bądź partnera biznesowego.

Święta Marta sprzyja kobietom, które chcą zdominować otaczające je złe osoby: mężczyzn, szefów, mężów.

Może pomóc, jeśli mają kłopoty finansowe albo gdy przyciągają do siebie zazdrosne i wrogo nastawione osoby. W wielu trudnych sytuacjach, w kłopotach dnia codziennego jest pozytywną siłą, która wspiera i ochrania; zwłaszcza kobiety, które mają zawiłe problemy, przyciągają zawistne osoby lub niewłaściwych partnerów. Jest uczynna i szybka w działaniu, wykonuje swoją pracę sumiennie i do końca. 

Jeśli chcemy z nią współpracować, należy skierować prośbę do świętej Marty we wtorek i tego samego dnia rozpocząć czuwanie. W relacjach partnerskich, w przypadku zdrady wstawiennictwo świętej Marty sprawia, że mężczyzna przeprasza na kolanach skrzywdzoną swoim zachowaniem kobietę. Natomiast, kiedy w związku dochodzi do częstych kłótni i znieważania, działanie świętej wprowadza harmonię i ponowny rozkwit miłości między partnerami.

Należy pamiętać, że święta Marta może pomóc również mężczyznom, jeśli są ofiarami przemocy domowej i zaszkodzić kobietom, które są zawistne i wyrachowane. W związku z tym: UWAŻAJMY O CO PROSIMY.

Ulubione kolory Marty to zieleń i biel, dzień tygodnia- wtorek. Lubi białe wino, białe kwiaty, perfumy i słodki chleb, szczególnie cynamonowy z rodzynkami.

 

Św. Cyprian

 cyprian

 

Często mylony z Świętym Cyprianem z Kartaginy, Cyprian z Antiochii był potężnym pogańskim czarownikiem żyjącym w sercu hellenistycznego świata podczas późnego trzeciego wieku. Znany był ze swojej biegłości w tworzeniu eliksirów oraz z powodu jego mistrzostwa w panowaniu nad mieszkańcami niższych sfer. Miał nie tylko reputację zorientowanego czarownika, ale także osoby, która użyczy swoich umiejętności komuś nie szczędzącemu monet.

Jak mówi opowieść, został zatrudniony przez klienta, który chciał wywołać miłość w młodej chrześcijańskiej dziewicy o imieniu Justina. Niektórzy mówił, że został zatrudniony przez klienta, inne legendy mówią zaś, że chciał ją zauroczyć w samym sobie, ponieważ pokochał jej dziewiczą urodę. W obu wersjach opowieści, przywołał on demony i wysłał je na Justine. Gdy demony przybyły do młodej dziewicy z wyciem i wystającymi szponami, ta strofując się odpędziła je czyniąc znak krzyża. Zaskoczony tym, w jak łatwy sposób jego moce zostały pokonane i odpędzone przez siłę jej wiary, czarownik nawrócił się i został pobożnych chrześcijaninem, stając się w końcu Biskupem z Antiochii gdzie rozkwitła sława o jego cudownych darach od ducha.

Podczas prześladowań cesarza Dioklecjana Justina i biskup Cyprian zostali pojmani i torturowani – ugotowani w kotle – i prawdopodobnie później ścięci. Ze względu na ich niezachwianą wiarę, cudowne życie i warunek męczeństwa, oboje zostali wyniesieni do poziomu świętych.

Mimo jawnych podtekstów religijnych święty Cyprian i tak zniewolił umysły całych rzesz ludzi, powstawały różnorodne wariacje jego legendy zarówno w Europie jak i w Nowym Świecie.

Najwybitniejsza legenda nawiązująca do Świętego Cypriana wspomina, że jego nawrócenie było autentyczne jednak nie zaprzestał on praktykować magii i nekromancji z wnętrza Kościoła; używając swojego rzemiosła na rzecz swojej trzody. Z powodu swojej doskonałej znajomości duchów, sam był autorem kilku egzorcyzmów zapisanych w Modlitewniku.

We wszystkich legendach, Św. Cyprian pozostawia unikalne połączenie między praktyką Kościoła i praktyką okultystyczną. Co o wiele ważniejsze pokazują one, że Św. Cyprian jest elementem folkowego chrześcijaństwa, w które obejmuje istnienie i praktykowanie magii.

Jego legenda zaczęła żyć w momencie, w którym zaczęto przypisywać mu tworzenie ksiąg. W krajach północnych powstał Cyprianus, Skandynawski tekst będący integralną częścią magicznych praktyk Norse. W Hiszpanii i Portugalii, Księga Świętego Cypriana stała się podstawowym tekstem w bibliotekach magów i czarownic. Ciekawe teksty zostały mu przypisane, zawierały one treści dotyczące magii ludowej, modlitwy, instrukcje dla księży, instrukcje paktowania z duchami i demonami oraz inne elementy czarnej magii o makabrycznej naturze. Niezależnie od zawartości, raczej z powodu rozwoju legendy, wiele dzieł przypisywanych Św. Cyprianowi zyskało na popularności. To dzięki popularności tych książek w Hiszpanii i Portugalii, Św. Cyprian wyruszył w podróż przez Atlantyk do Nowego Świata.

W Środkowej i Południowej Ameryce, Św. Cyprian w pełni rozkwitł na patrona czarowników i duchowych praktyków, a jego cechy zaczęły krążyć wokół prac z łamaniem klątw, kontrolowania duchów i aktów ezoterycznego mistrzostwa.

W Ameryce Środkowej, Księga św Cypriana była bardzo poszukiwanym Grimoire z botanicas posiadającym różne wersje przypisane do niego, każda wypełniona magicznymi sekretami, które są stosowane w magica Negra. Często wzywany jest On przez curanderos i curanderas do łamania klątwy brujas lub do poskramiania niepokornych duchów. Zajmuje On również znaczące miejsce w kulcie Santisima Muerte, gdzie ma reputację jednego z nielicznych świętych z mocą łagodzenia jej wpływu przez użycie Amparo.

W Ameryce Południowej, jego obecność w praktykach spirytystycznych Brazylii i Wenezueli jest dość duża, ponieważ odgrywa ważne role w Candomble, Ubandzie oraz innych magicznych i religijnych tradycjach. Ma też połączenie z tajemnicami kultu Kimbandy, gdzie jest on związany z silnym Exu Meia Noite, który jest uważany przez wielu za przewodnika Św. Cypriana.

Przez długi czas tym, czym Salomom był dla maga Bliskiego Wschodu, tym był Św. Cyprian dla czarowników Europejskich: legendarna postać z potęgą i magiczną mocą, która była godna naśladowania. Podczas gdy jego popularność zanikała w krajach reszty Europy, nadal jego wpływ był obecny w magicznych praktykach Hiszpanii, Portugalii i krajach Ameryki Łacińskiej. I to od tych krajów musimy teraz nauczyć się, jak kontaktować się ze Świętym Cyprianem.

Symbole Powiązane ze Św. Cyprianem

Istnieją różnorodne symbole i przedmioty, które są często powiązane ze Św. Cyprianem i rozwinęły jego legendę.

Kolor fioletowy jest związany z tym świętym, choć czerwony, biały i czarny znajdują się w niektórych odmianach regionalnych. To jest bardziej powszechne jednak używanie purpurowych lub białych świec dedykowanych jemu, podobnie jest z nakryciem ołtarza.

Zazwyczaj na jego ołtarzu znajdują się też krucyfiksy oraz różańce, a także w niektórych przypadkach mały ognioodporny kociołek. Kociołek jest najczęściej używany wśród praktyków z Południowej Ameryki, gdzie jego obraz jest przedstawiony jako stojący przed płonącym kotłem, co z pewnością nawiązuje do tortur zadanych przez ludzi Dioklecjana. W tych tradycjach dary ofiarne jak i modlitwy są często zostawiane w kociołku przed jego wizerunkiem.

Poza typowymi symbolami pobożności, wielu stwierdza, że Św. Cyprian czuje się dobrze otoczony przedmiotami okultystycznymi. Otocz go księgami magii, grimoirami, różdżkami i kryształowymi kulami, wszystkie one rezonują z tym świętym, który jest związany z ezoteryką i magią.

Wielu świętych związanych jest z konkretnymi dniami i liczbami. Św. Cyprian nie jest wyjątkiem. Cyfra dziewięć jest silnie związana z tym świętym, jego wyznawcy często pozostawiają dziewięć ofiar lub ex votos, gdy ten spełnia ich prośby. Jego dniem tygodnia jest Sobota,  a świętym dniem roku 26 września, którego to dnia został stracony.

Używając kombinacji symboli tak silnie rezonujących ze Św. Cyprianem, można wznieść kaplicę lub ołtarz, który następnie może działać.

Początek Pracy ze Świętym Cyprianem

Praca ze Św. Cyprianem kręci się wokół poświęcenia mu kaplicy lub ołtarza. Podczas gdy on jest skłonny do interwencji w każdym przypadku indywidualnie, wielu jego zwolenników uważa, ze poświęcenie mu specjalnego miejsca jest najlepszym sposobem na nawiązanie kontaktu, z tym, trzymającym się czasem na uboczu świętym.

Ustawienie kaplicy dla Świętego Cypriana ogólnie bazuje na jego obrazie lub figurze, świecach, kielichu wody i otoczeniu go jego kolorami.

Z zamiarem poświęcenia powierzchni dla Św. Cypriana, ozdób ołtarz w obrus, ustaw jego obraz w centrum, a przed tym wizerunkiem umieść kielich zimnej wody. Udekoruj ołtarz w przedmioty okultystyczne, aby go spersonalizować jednocześnie pozwalając im rezonować z duchem świętego. Możesz pozostawić na nim swoje księgi magiczne, kryształowe kule i magiczne ingrediencje blisko jego wizerunku.

Jak tylko przygotujesz taką przestrzeń, powinieneś zadedykować ją jemu i wezwać jego obecność do twojego życia podążając za tym sposobem:

 Fioletowa Świeca, Węgiel drzewny i kadzielnica, Kadzidło (Olibanum), Kielich wody

W Sobotę uklęknij przed jego ołtarzem i zapukaj w jego powierzchnię dziewięciokrotnie, wzywając jego imię po każdym puknięciu. Zapal fioletową świecę i ustaw ją przed jego wizerunkiem po prawej stronie. Ustaw kielich wody przed jego wizerunkiem po lewej stronie. Razem z jego wizerunkiem powinny one tworzyć trójkąt. W jego środku umieść kadzielnicę i zapal węgiel drzewny od płomienia świecy, ułóż go ponownie w kadzielnicy i  umieść w niej olibanum.

Wraz z unoszącym się dymem kadzidła, wznieś szczere modły do Św. Cypriana. Zapytaj go czy akceptuje twoją ofiarę oraz czy cieszy go ona. Poproś go by pobłogosławił ołtarz i stał się obecny w twoim życiu.

Za pomocą swojej ręki rozwiej dym, tak by unosił się nad całym ołtarzem.

Ten prosty obrzęd poświęca ołtarz Św. Cyprianowi. Od tego momentu należy pielęgnować ołtarz. Umieszczaj nowy kielich czystej wody w każdą Sobotę, starą wodę możesz wylewać na trawnik lub użyć jej do pielęgnacji roślin w domu. Zostaw ofiary i świece, gdy są przez Niego wzywane, a także poświęć się medytacji i modlitwie z Jego udziałem. Pielęgnacja ołtarza rozwinie relację pomiędzy wami i powinno się to odbywać z naciskiem poświęcenia i miłości.

Ofiary dla Św. Cypriana powinny być pozostawiane w specjalne okazje jak podczas dnia mu poświęconego (26 wrzesień) lub też ex voto czy jako zapłata za pomoc i podziękowanie za jego obecność w twoim życiu. Kadzidło, wino, kielich wody i świece są najczęstszą formą ofiar składanych Świętemu Cyprianowi. Z kadzideł można ofiarować mu olibanum lub mirrę, które używane są w Portugalii i Hiszpanii, lub też kopal, którego zazwyczaj używa się w Środkowej Ameryce. Niektórzy używają również akacji jako element kadzidlanej mieszanki. Aby nawiązać do liczby dziewięć, niektórzy składają mu dziewięciokrotne ofiary.

Choć istnieją zwyczajowe ofiary dla różnych świętych, które powstawały i wypływały z ich legend, najlepszym rozwiązaniem przy pracy ze Św. Cyprianem jest nie tylko mówić mu, co się chce, ale także pytać go, czego on pragnie w ofierze. Odkryjesz w ten sposób, że akceptuje on zwyczajowe ofiary, ale może cię również czasem zaskoczyć, chcąc na przykład milagro charm, sprowadzenia pielgrzyma do kaplicy lub innych specyficznych ofiar.

Poprzez pełne wiary składanie ofiar temu świętemu w zamian za interwencje oraz ciągła opieka nad jego ołtarzem i spędzanie czasu na modlitwie do niego, pozwoli rozwinąć silną więź i sprawi, że ten potężny czarownik, który stał się świętym będzie nie tylko sojusznikiem, ale także przewodnikiem i nauczycielem.

Praca ze świętymi w praktykach magicznych jest unikalną cechą ludowego czarostwa w różnych kulturach i praca ze Św. Cyprianem w ten sposób nie jest żadnym wyjątkiem. Oprócz wielu znanych zaklęć, które przypisuje się Św. Cyprianowi istnieje wiele konkretnych prac magicznych, które są zasilane bezpośrednio przez świętego, jako ośrodek nawiązywania relacji z tym świętym.

Zaklęcia Świętego Cypriana

Zaklęcia związane ze Św. Cyprianem są podwójne w swej naturze.  Pierwsze są serią zaklęć, inkantacji i rytuałów z nim związanych przewijających się przez różnorodne książki nawiązujące do niego. Rytuały te są różnorodne w swej naturze i ogólnie nie pochodzą one z rozwoju relacji z tym świętym. Są raczej pracami przekazywanymi przez świętego swoim uczniom w przeszłości, spisane i przekazywane dalej.

Prace te są wyjątkowo popularne i wielu praktyków włącza je do swojej pracy lub używa ich jako punktu startu swojej własnej praktyki.

Drugi typ magicznej pracy związany jest ze Świętym Cyprianem i wypływa z wykonywania jego wskazówek. Tego typu praktyki są szczególnie popularne w hoodoo i rootwork z wpływami katolickimi oraz w ludowych tradycjach candomble. Zaklęcia tego rodzaju koncentrują się wokół petycji świętego z zestawem orisons, inkantacji i prostych rytuałów. Najczęściej proszą o interwencje świętego w zamian za złożenie mu ślubów. Prace te rozciągają się na różnorodne dziedziny, są tam zaklęcia miłosne, zemsty, ochronne, pakty z duchami, ujawnienia kłamców i oszustów, a także takie dla osiągnięcia duchowego mistrzostwa.

Rytuały te są najczęściej przekazywane z czarownika na czarownika i mają pewne regionalne różnice. W przeciwieństwie do zaklęć przypisanych samemu świętemu, wiele z tych przepisów i zaklęć nie zostało nigdy wcześniej opisanych, lecz teraz dzięki tej pracy mogą być znane każdemu.

Pierwszy zestaw instrukcji dotyczy przepisów na olejki Świętego Cypriana tworzone z naturalnych roślinnych komponentów rezonujących z mocą świętego i mogących być używanych przy późniejszych pracach z tym świętym.

Olej Świętego Cypriana 1

Ten przepis został opracowany z tradycyjnej formuły i pod kierunkiem samego Świętego Cypriana.

Składniki:

Olibanum, Kopal, Mirra, Master Root (Angelica Root), Akacja, Oliwa z oliwek

Zgnieć i maceruj olibanum, kopal, mirrę i master root w oliwie z oliwek. Umieść je w szklanym pojemniku i dolej więcej oliwy, wystarczająco by pokryć składniki mikstury. Ustaw to na dwa tygodnie na ołtarzu Świętego Cypriana.

W nowym pojemniku umieść kilka kawałków akacji, kopalu, olibanum, master root i mirry. Odcedź zawartość pierwszego pojemnika do nowego z kawałkami ziół i kadzideł. W rezultacie powinieneś uzyskać bogaty w kolor olej o wyraźnym zapachu z kawałkami kadzideł, ziół i korzenia.

Umieść tą miksturę na ołtarzu Świętego Cypriana, zapal fioletową świecę i poproś Św. Cypriana o pobłogosławienie i konsekrację tego oleju. Pozostaw olej na ołtarzu przez kolejny tydzień.

Olej ten może być stosowany do każdej pracy, która wymaga interwencji świętego Cypriana, ale jest szczególnie dobry dla prac polegających na rozwoju magicznych i psychicznych darów.

Olejek Świętego Cypriana 2

Jest to kolejna receptura oleju Świętego Cypriana.

Składniki:

Korzeń Królowej Elżbiet (Orris Root), Korzeń Galangalu,Cynamon, Imbir, Olejek z Cynamonu, Olejek  z Imbiru, Oliwa z oliwek 

Umieść cały korzeń Królowej Elżebiety i korzeń Galangalu w słoiku z wysuszonym imbirem i cynamonem. Dolej oliwy, tak by zakryć zioła, a następnie dodaj powoli pięć kropel olejku cynamonowego oraz trzy krople olejku imbirowego. Za pomocą zmian liczby kropel możesz regulować intensywność i rodzaj zapachu tego oleju.

Zamknij słoik i potrząsaj nim wzywając Świętego Cypriana by pobłogosławił i napełnił mocą tę miksturę. Umieść ją na Jego ołtarzu i niech pozostanie tam prze 21 dni.

Ten przepis używany jest często przez ludzi w tradycji candomble i posiada reputację oleju używanego w czarach miłosnych i ochronnych.

Olejek Świętego Cypriana 3

SKŁADNIKI:

Olibanum, Mirra, Ruta, Cynamon, Tatarak, 1 Liść Laurowy, Anyż, Olejek  z Cedru, Olejek  z Mirry, Oliwa z oliwek 

W słoiku zmiażdż i maceruj olibanum i mirrę w oliwie z oliwek. Pokryj je większą ilością oliwy, zamknij słoik i umieść na ołtarzu Świętego Cypriana. Pozostaw je na dziewięć dni.

Weź swój cały liść laurowy i napisz na nim: „In principio erat verbum et verbum erat apud deum et deus erat verbum.” Umieść go w innym słoiku wraz ze szczyptą wiórów tataraku, cynamonu, anyżu, olibanum, mirry i ruty.

Weź pierwszy słoik i odcedź jego zawartość do drugiego słoika. Zmacerowane żywice możesz wyrzucić. Ostrożnie dodaj trzy krople olejku cedrowego i dziewięć kropli olejku z mirry.

Zamknij nowy słoik i pozostaw go na ołtarzu przez kolejne dziewięć dni.

Ten olej ma wszechstronne zastosowanie, ale jest szczególnie dobry dla wzmacniania swojej magicznej mocy oraz do łamania klątw.

Wezwanie Świętego Cypriana dla ochrony przed czarną magią

Zaklęcie to może być użyte do złamania klątwy, ale także jako zapewnienie sobie ochrony przed magicznymi atakami.

Fioletową wotywną świecę (może to być  7 dniowa świec ), twoje zdjęcie, Liść Laurowy, Nasiona Białej Musztardy, Imbir, Olejek Św. Cypriana 2

Wykonaj 3-4 otwory w wosku świecy i umieść w nich swoje zioła. Potnij drobno liść laurowy by było łatwiej go umieścić, podobnie uczyń z imbirem; zbyt duże kawałki ziół mogą zakłócać wypalenie się świecy. Upuść kilka kropli olejku Św. Cypriana #2 do świecy i pozwól mu wsiąknąć w wosk. Ustaw to z boku podczas, gdy będziesz przygotowywał swoje zdjęcie.

Na tyle swojego zdjęcia napisz następujące orison:

„Święty Cyprianie, daj mi swoją ochronę i uwolnij mnie od wszelkiego niebezpieczeństwa. Proszę Cię o usunięcie wszystkich klątw, przekleństw i złorzeczeń. Uratuj mnie przed rozjuszonym wilkiem i chroń mnie przed wszelkim złem. Proszę o to w imię Jezusa Chrystus. Proszę pobłogosław tą wodę, którą umieszczam przed Tobą. Napełnij ją mocą, tak by mogła zapewnić spokój i ochronę. Amen.”

Weź zdjęcie i delikatnie upuść po kropli olejku Św. Cypriana #2 w każdym rogu oraz na środku fotografii i umieść ją pod kielichem z wodą twarzą do góry.

Weź swoją świecę po raz kolejny i uklęknij przed ołtarzem, módl się z całego serca by być chronionym przed złymi duchami, magią i klątwami. Zapal świecę i umieść ją obok obok kielicha z wodą.

Następnego ranka weź trzy łyki z kielicha z wodą, a pozostałą część wylej na trawnik lub do domowych roślin i uzupełnij kielich świeżą wodą.

Pozwól świecy wypalać się w sposób naturalny, modląc się przy ołtarzu każdego dnia. Gdy świeca się wypali możesz jej pozostałości przetworzyć jak chcesz lub wyrzucić. Zachowaj jednak zdjęcie jako talizman ochronny.

Zaklęcie na ujawnienie złodzieja, oszusta i kobieciarza

Zaklęcie to może być użyte by ujawnić kogokolwiek, kto oszukuje w interesach. Był używany by schwytać wielu fałszywych ludzi i złodziei. Święty Cyprian ma reputację działającego bardzo szybko, dlatego jeśli podejrzewasz kogoś o kłamstwo, ta praktyka może w szybki sposób zdemaskować go, jakkolwiek czasem dzieje się to w nieoczekiwany i dramatyczny sposób.  

Wolno stojącą czerwoną świecę, Olej Św. Cypriana 3, Czarny sznurek, Sól, Zdjęcie oszusta/kłamcy, Szpilka, Żaroodporne naczynie

Używając szpilki wyryj imię kłamcy na czerwonej świecy, od knota do podstawy świecy w sposób spiralny – tak jak wygląda słup fryzjerski. Następnie wyryj na świecy od jej podstawy do knota w postaci spirali słowa „kłamca ujawniony”. Rezultatem ma być świece z dwoma przecinającymi się spiralami. Namaść świecę olejkiem #3 i umieść ją w żaroodpornym naczyniu.

Z tyłu zdjęcia napisz:

„Błogosławiony Święty Cyprianie, błagam o Twoją pomoc; zwiąż NN jak wściekłego wilka, którym on jest. Ujawnij go jako kłamce i oszusta, którym on jest. Zwiąż wszystkie złe słowa, myśli i działania tak by cnota i uczciwość zwyciężyły. Amen.”

Następnie należy wziąć czarny sznurek i pokryć nim zdjęcie, wiążąc tak by utworzył na fotografii czarny krzyż. Umieść to teraz pod kielichem z wodą przed figurą Świętego Cypriana. Upewnij się, by fotografia umieszczona była twarzą do dołu.

Zapal czerwoną świecę mówiąc: „W imię Jezusa Chrystusa, uchroń mnie przed złem, Święty Cyprianie.”

Wokół świecy i żaroodpornego naczynia utwórz krąg z soli mówiąc: „Przez czystość tej soli nie pozwól nikomu fałszywemu przejść. Wzywam Ducha Soli by ujawnić tych, którzy są fałszywi i ich cele.”

Pozwól świecy się wypalić i wtedy pozostałości wraz z solą i zdjęciem wrzuć do rzeki. Wodę z kielicha również wlej do rzeki. Jeśli masz dostęp do osoby, której fałsz chcesz ujawnić to ewentualnie możesz rozsypać sól w miejscu, w którym masz pewność, że ona przejdzie.

Wezwanie Świętego Cypriana by zdobyć miłość

Ten czar jak mówią, pochodzi z 11 wieku i inspirowany był czarem Świętego Cypriana ściśle związanym z jego legendą o zauroczeniu Justiny. Dlatego ten czar jest szczególnie skuteczny dla mężczyzn poszukujących kobiety, ale z biegiem lat czar ten był wykorzystywany zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety 

Zdjęcie ukochanej, Haczyk na ryby, Olej Św. Cypriana 2, Anyż, Damiana ziele, Płatki Róż, Fioletową Świecę Wotywną(lub świece 7 dniową), Węgiel drzewny i Kadzielnicę. 

Zrób 3-4 otwory w wosku świecy i umieść zioła wewnątrz nich. Wlej kilka kropel olejku do świecy i pozwól mu wsiąknąć w wosk. Odłóż świecę na bok podczas pracy nad zdjęciem. Z tyłu fotografii napisz poniższą inkantację:

„Płonący Duchu Pożądania powstań i przejmij zmysły i umysł....
Wypełnij je rzeką ognia, który płonie z pożądania do mnie,
Niech nie ma odpoczynku ani ucieczki od tej tęsknoty,
Zaurocz ją; wypełnij jej serce, umysł i ciało
Miłością do mnie i mną samym. Amen.”

Weź teraz haczyk na ryby i recytując słowa, które przed chwilą napisałeś nakłuj oczy osoby na zdjęciu. Rozpal swój węgiel drzewny w kadzielnicy używając do tego płomienia świecy i wysyp na kadzielnicę mieszankę tych samych ziół, które znajdują się w świecy. Przesuwaj fotografię przez dym z kadzielnicy recytując inkantację jeszcze dziewięciokrotnie.

Wtedy wypełnij kielich czystą wodą i umieść zdjęcie twarzą w dół wewnątrz kielicha, a sam kielich umieść przed figurą Św. Cypriana zaraz obok świecy i módl się z całego serca do Św. Cypriana, aby osoba, której pragniesz przybyła do Ciebie.

Na koniec spędź kilka minut wpatrując się w kielich ze zdjęciem osoby, której pragniesz i wzywaj ją po imieniu.

Pozostaw wodę dopóki świeca się nie wypali, spędzając każdego dnia czas na recytowaniu inkantacji dziewięciokrotnie i wzywaniu jej imienia. Gdy zaklęcie się dokona umieść fotografię pod Twoim łóżkiem.

Amparo ze Świętym Cyprianem

Amparo jest paktem i techniką używaną zazwyczaj w Ameryce Łacińskiej przez praktyków candomble, skąd została również przeniesiona do hoodoo i także rootworkingu. Przyjmuje zazwyczaj formę ochronnego talizmanu, używanego zazwyczaj jako tarczy dla praktykującego z konkretnym świętym. Święty Michael i Święty Cyprian są dwoma najczęstszymi świętymi, z którymi pracuje się przy tworzeniu amparo. Amparo są również używane przed pracą z wyjątkowo niebezpiecznymi duchami. Tak jak zachodni magowi rysują krąg, tak curandero i rootworkerzy tworzą amparo.

W takiej roli, występuje często w kulcie Santisima Muerte lub Świętej Śmierci. Wyznawcy Santisima Muerte często przygotowują amparo z udziałem Św. Cypriana lub Michała przed rozpoczęciem pracy z Świętą Śmiercią, jako ochronę, przed jej, czasem zbyt przytłaczającą obecnością.

Amparo mogą być też użyte do ochrony przed czarną magią lub przy pracy ze zmiennymi, nieobliczalnymi duchami.

2 wizerunki Św. Cypriana, Zdjęcie osoby, dla której tworzysz Amparo (powinno być tego samego rozmiaru co wizerunki), Biała świeca, Czerwona nitka, Olejek Św. Cypriana 2 lub 3

Weź zdjęcie i upuść na jego rogach i w środku trochę olejku. Umieść zdjęcie pomiędzy dwoma wizerunkami świętego. Upewnij się, że wizerunki zwrócone są twarzą w przeciwną stronę do zdjęcia, tak by Św. Cyprian osłaniał zdjęcie z przodu i z tyłu. Weź czerwoną nitkę i zwiąż zdjęcie i wizerunki razem, tak by nitka tworzyła na tym pakunku czerwony krzyż. Umieść ten pakunek pod białą świecę, którą namaść wcześniej olejkiem. Podpal świecę i pozwól jej się wypalić do końca podczas, gdy ty będziesz się modlił o ochronę. Noś amparo ze sobą.

Amparo jest jednym z najpotężniejszych amuletów ochronnych w magii ludowej. Niektóre zawierają ochronne zioła pomiędzy wizerunkami, a zdjęciem. Inne z kolei zawierają osobiste przedmioty od osoby, dla której są zrobione, mogą to być włosy czy paznokcie.

Wszystkie techniki zaprezentowane w tym tekście krążą wokół interwencji i pomocy Św. Cypriana. Podczas gdy wiele zaklęć zawiera tradycyjne inkantacje, orisons i modlitwy, jest szczególnie ważnym by spędzić trochę czasu nad wokalizowaniem tych zaklęć i zrównaniem ich z pragnieniami twojego serca. Podczas tych improwizowanych modlitw esencją stają się ślubowania złożone Św. Cyprianowi. Zaoferuj mu coś w zamian za jego wsparcie. Przykładami są elementy przedstawione w sekcji Symboli i narzędzi przypisanych do niego.